Wypożyczalnie sprzętu budowlanego to jeden z fenomenów na polskim (i nie tylko, bo tego typu usługi znane są także w innych europejskich krajach) rynku budowlanym. Z wypożyczalni korzystają duże i małe firmy budowlane, a także osoby prywatne. Niezależnie od tego czy to duża korporacja czy klient indywidualny, wszyscy korzystający z wypożyczalni sprzętu budowlanego są zazwyczaj zadowoleni. Bo dzięki temu mogą zaoszczędzić pieniądze i uniknąć wielu problemów, które mogą generować nie tylko koszty finansowe, ale także czas i wiele nerwów.

Dlaczego wypożyczanie sprzętu budowlanego może być bardziej korzystne dla budowlańców niż kupowanie? Jest co najmniej kilka powodów, dla których skorzystanie z wypożyczalni sprzętu będzie bardzo dobrym pomysłem. Są nimi, między innymi:

  • oszczędność pieniędzy – tak ważna zwłaszcza w obecnych czasach, w których wiele firm budowlanych musi skrupulatnie liczyć każdy wydatek – wypożyczenie sprzętu zazwyczaj będzie o wiele tańsze niż zakup, zwłaszcza jeśli wypożyczamy sprzęt, który jest bardzo drogi lub który jest użytkowany przez firmę raczej rzadko
  • brak kłopotów z późniejszym, po zakończeniu robót, przechowywaniem sprzętu
  • wypożyczony sprzęt nie generuje kosztów związanych z konserwacją i utrzymaniem sprzętu
  • wypożyczalnie mają z reguły szeroką ofertę specjalistycznych urządzeń, zawsze możemy wypożyczyć urządzenie, które jest optymalne dla danej inwestycji
  • zmniejszenie kosztów transportu sprzętu – wiele wypożyczalni zapewnia bezpłatną dostawę sprzętu na miejsce budowy.

Co można wypożyczyć w wypożyczalni sprzętu budowlanego? Generalnie wypożyczalnie starają się gromadzić sprzęt, który jest często używany przy różnego rodzaju pracach budowlanych, ale wykonawcom korzystniej jest go wypożyczać niż kupować. Dobre wypożyczalnie starają się jednak mieć jak najszerszą ofertę, tak aby każdy klient znalazł w wypożyczalni sprzęt, który szuka. Znajdziemy więc w wypożyczalniach taki sprzęt jak rusztowania, szalunki, zagęszczarki gruntu, zacieraczki do betonu, skoczki, betoniarki, mieszarki do betonu, wiertarki udarowe, młoty udarowe, młoto-wiertarki, wkrętarki, pilarki, szlifierki, zagłębiarki, ukośnice, drabiny, agregaty prądotwórcze, czy osuszacze.