Półkolonie w szkole muzycznej do doskonały czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej dziecka.

Wakacje to zazwyczaj czas, w którym nasze dzieci marnują czas. Bardzo często na siedzenie przed komputerem. Wiele dzieci w czasie wakacji się nudzi. Warto więc na czas wakacji – przynajmniej przez ich część – zapewnić dzieciom coś wyjątkowego. A takim wyjątkowym czasem może być możliwość uczestnictwa w półkoloniach muzycznych.

Półkolonie muzyczne to możliwość spędzenia wakacji w sposób, który może zmienić życie dziecka na zawsze. Nauka gry na instrumentach – oprócz rozpoczęcia przygody muzycznej może wpłynąć na ogólny rozwój dziecka w sposób niezwykle pozytywny. Dowiedziono na przykład, że dzieci posiadające umiejętności gry na instrumentach, mają wyższy iloraz inteligencji, większą kontrolę nad koncentracją oraz stresem. Przed zapisaniem dziecka na półkolonie z muzyką, warto zdawać sobie sprawę, że być może robimy najważniejszy krok w życiu naszego dziecka.

W czasie półkolonii muzycznych dzieci uczą się zazwyczaj gry nawet na kilku instrumentach (takich jak pianino, keyboard, gitara, perkusja oraz biorą udział w kursie wokalu). Bez wątpienia, w czasie półkolonii żadne, nawet najbardziej zdolne dziecko nie zostanie wirtuozem. Ale być może dzięki takim półkoloniom na tyle zainteresuje się muzyką, ze już po wakacjach z chęcią podejmie regularną naukę na instrumencie.

Na podstawie oferty półkolonii w szkole muzycznej w Łodzi: http://szkolamuzycznalodz.pl/polkolonie-lodz/